Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Countronics |
| Display Type | Digital |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Color | Grey |
| Voltage | 240V |
| Country of Origin | Made in India |
Model 246
Specification
| Display | : 6 Digit(0.39 inch Char Height Red 7 Seg |
| Range | : 999999 Counts. |
| Reset Input | : Push Button / Contact ( Pulse Input available on Request) |
| Power Supply | : 230 V AC +/- 10% or12 V DC |
| Size | : Panel cutout : 41x92 mm or 92x 92 mm : FRONT FACIA : 48x96mm or 96x96 mm |